1. Úvod
  2. Tipy a návody
  3. Tipy na kemping v přírodě
Tipy na kemping v přírodě

Každoročně se řada z nás touto dobou začíná chystat na letní pobyt v přírodě. Kempování mělo a má v naší zemi spoustu příznivců, i když před nějakým časem jsme dávali přednost spíše cestám do zahraničí. Ale díky neblahým událostem posledních měsíců a díky napětí v dříve velmi oblíbených zemích se rádi vracíme do českých luhů a hájů.  České kempy v posledních letech zaznamenaly většinou velké zlepšení ve vybavení i v nabízených službách. Srovnání se zahraničními kempy již zdaleka není tak propastné, jako bývalo ještě před deseti či patnácti lety.

Abychom si kempování opravdu užili, je dobře být připraven. Jedeme-li sami nebo s partou kamarádů, žádné zvláštní vybavení nepotřebujeme. Vlastně nám stačí opravdu jen pár důležitých kousků. Stačí nám přiměřeně velký turistický stan, dostatečně teplý a pohodlný spacák a samozřejmě kvalitní karimatka. Pokud jedeme s partou a chceme bydlet společně, pak určitě využijeme prostornější stan s jednou velkou nebo více menšími ložnicemi. Parta vodáků zase jistě ocení stan, který se prodává rovnou s nepromokavým lodním pytlem - například HUSKY Bonelli. A k tomu je ideální spacák HUSKY Montello, který je dodáván v kompresním nepromokavém vodáckém obalu. 
Naopak chystáme-li se na delší trek a vše potřebné poneseme na zádech, pak vybíráme vybavení kvalitní a lehké, protože každý gram váhy se nám pěkně pronese. Velmi důležitá je opravdu kvalitní krosna, která nám správně rozloží váhu na zádech a bedrech. Mezi absolutní špičku v nabídce patří krosny OSPREY - mezi nimi si zaručeně vyberete!

 Plánujeme-li kempování s malými dětmi, to už  je dovolená podstatně náročnější na přípravu. Musíme být připraveni na 120% a ještě to někdy nebude stačit. V zásadě platí, že čím menší děti, tím pečlivěji se na pobyt v přírodě musíme připravit. A jak si pobyt s dětmi v přírodě opravdu užít?

Dá se předpokládat, že s malými dětmi pojedeme do kempu autem, takže objem a váhu vybavení nemusíme tolik řešit. Důležité je pohodlí ve stanu a pohodlný spánek. Můžeme si tedy dopřát prostorný rodinný stan s jednou velkou nebo více samostatnými ložnicemi - například Husky Bigless pro 5 osob nebo opravdu prostorné stany HUSKY Boston až pro 8 nocležníků. U těchto stanů oceníte vedle prostorných ložnic také komortní předsíň, kde můžete nejen vařit, hrát hry s dětmi při špatném počasí, ale také zde pohodlně uschováte kola i kočárky.

Bez diskuze nejdůležitější věcí k tomu, abychom se v přírodě dorůžova vyspali, je kvalitní spacák a karimatka. A protože jedeme autem, nemusíme dělat kompromisy a šetřit na váze. Chceme-li opravdové pohodlí, pak si můžeme dopřát některý z dekových spacáků, například HUSKY Gala. Tyto spacáky mají dvě výhody. Dekový spacák můžete rozepnout a použít jako deku nebo naopak můžete dva spacáky spojit dohromady do jednoho "dvoulůžkového". Set dvou spojovatelných spacáků u nás najdete ve zvýhodněné akci. Abychom spali opravdu jako v peřinách, doplníme pohodlný spacák komfortní samonafukovací karimatkou - taková HUSKY Fled nám nabídne luxusních 5 centimetrů pohodlí. Nestačí? Máme i silnější!

Vybrat kvalitní a dostatečně teplý spacák pro děti - to je jedna z nejzákladnějších podmínek pro rodinnou pohodu na dovolené. Pokud tento výběr podceníte, může se vám statá, že se nevyspí ani děti, ani vy! Aby bylo dítěti dostetečné teplo a zároveň jsme ho nemuseli na noc moc nabalovat, je lépe při výběru spacáku teplotní požadavky trochu předimenzovat. Zpravidla se uvádí přičíst ke svému požadavku navíc +3°C. Skvělým řešením jsou tzv. "rostoucí spacáky" - například BOLL Patrol nebo HUSKY Kids Magic. Tyto spacáky mají spodní část prodlužovatelnou až o 35 centimetrů, takže potomek vám z něj za jednu sezónu nevyroste.

K létu a dovolené také patří společné výlety. A k výletu pořádný turistický batoh pro tátu, nějaký pěkný dámský batoh pro mámu a pak dětský batůžek pro každou z ratolestí, aby si každý mohl nést svojí svačinu a plyšáka.

Berte tyto řádky jako malý návod k tomu, abyste si dovolenou a pobyt v přírodě opravdu bez starostí užili. Ostatní už je na vás...

 
Kde nás najdete

Lhotka 233

560 02 Česká Třebová

 

 
Kontaktujte nás
Alfa sport
Po - Pa: 08:00 - 16:00
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz
Zpracování osobních údajů můžete ovlivnit úpravou svých preferencí ochrany soukromí.