Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. 

KONTAKTY

Zákaznická linka
tel: +420 724 150 111
info@alfa-sport.cz
Editujte v Nastavení - Přihlašovací údaje

NOVINKY

arr3Novinka - platba kartou v našem eshopu.Vážení zákazníci, připravujeme pro Vás nově platební bránu. Budete tak moci platit bezhotovostně...

ZBOŽÍ V AKCI

naše cena 1 840 Kč
u dodavatele
naše cena 1 070 Kč
u dodavatele

Úvod » Stany

Stany

Stan - náš mobilní letní domov. Přichází léto a Vy si chcete užít dovolenou v kempu pod stanem. Nebo jste vodáci a chystáte se splouvat řeku a opět potřebujete stan. Abychom mohli vybrat ten správný stan, je důležité vědět, k jakému účelu ho budeme nejvíc využívat. Na Alfa-sport.cz najdete přední značky jako stany Husky, Hannah, stany Ferrino či Prima. Z široké nabídky si jistě vyberete ten pravý. Najdete u nás i řadu levných stanů pro méně náročné podmínky.Parametry

naše cena 3 099 Kč

u dodavatelenaše cena 3 999 Kč

u dodavatelenaše cena 3 899 Kč

u dodavatelenaše cena 3 899 Kč

u dodavatelenaše cena 4 299 Kč

u dodavatelenaše cena 4 299 Kč

u dodavatelenaše cena 5 549 Kč

u dodavatelenaše cena 3 141 Kč

u dodavatelenaše cena 4 099 Kč

u dodavatelenaše cena 4 249 Kč

u dodavatelenaše cena 4 599 Kč

u dodavatelenaše cena 5 099 Kč

u dodavatelenaše cena 5 799 Kč

u dodavatelenaše cena 1 799 Kč

u dodavatelenaše cena 2 199 Kč

u dodavatelenaše cena 2 399 Kč

u dodavatele


běžná cena 3 990 Kč

naše cena 2 888 Kč

skladem
akce
doprava zdarma


běžná cena 3 990 Kč

naše cena 2 888 Kč

u dodavatele
akce
doprava zdarma


běžná cena 5 290 Kč

naše cena 3 827 Kč

u dodavatele
akce
doprava zdarma


běžná cena 5 990 Kč

naše cena 4 335 Kč

u dodavatele
akce
doprava zdarma


Do kempu se hodí velké rodinné stany pro 4 a více osob. Větší stany mívají často 2 oddělené ložnice a velkou společnou předsíň, v níž můžete vařit, uskladnit kola nebo hrát hry v případě špatného počasí.
Nejprodávanější kategorií jsou turistické stany pro 2 - 4 osoby. Jedná se o univerzální stany vhodné nejen pro turistickou dovolenou, ale i pro vodáky či cykloturisty. Ti také často volí ultralehké stany, protože na kole rádi ušetříte každý gram váhy.
Pro náročné treky a náročné podmínky jsou určeny expediční stany, které mají zpravidla velmi pevnou konstrukci odolávající nepříznivým klimaickým podmínkám a často také sněhový límec. 

Nejrozšířenější variantou jsou dnes dvouplášťové stany s vnitřní konstrukcí. Při stavbě stanu nejprve vypnete ložnici z lehké moskytiéry na nosné pruty, a po té přes ni napnete svrhní nepromokavé tropiko. Dvouplášťové stany s vnější konstrukcí se využívají především u expedičních stanů nebo u některých rodinných modelů. U těchto stanů jsou nosné pruty vedeny po vnější straně tropika a ložnice z moskytiéry se připne dovnitř tropika. Tento postup je výhodný třeba tehdy, když stavíte stan v dešti, protože tropiko postavíte asi poloviční dobu než celý dvouplášťový stan a můžete se pohodlně schovat dovnitř. Ložnici pak už chráněni před deštěm jen zavěsíte dovnitř tropika.