Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. 

KONTAKTY

Zákaznická linka
tel: +420 724 150 111
info@alfa-sport.cz
Editujte v Nastavení - Přihlašovací údaje

NOVINKY

arr3Novinka - platba kartou v našem eshopu.Vážení zákazníci, připravujeme pro Vás nově platební bránu. Budete tak moci platit bezhotovostně...

ZBOŽÍ V AKCI

naše cena 1 070 Kč
u dodavatele
naše cena 390 Kč
u dodavatele

Úvod » Teleskopické hole » Nordic walking hole

Teleskopické hole / Nordic walking hole

Hole pro nordic walking jsou speciální hole, které se používají při nordic walking chůzi. Severská chůze neboli nordic walking je sportovní odvětví, které se narodilo ve Finsku. Nordic walking je dynamická chůze s holemi k tomu určenými, jejímž cílem je celkové zlepšení kondice. Tato sportovní disciplína je vhodná pro všechny věkové kategorie a všechny výkonnostní skupiny. Oproti běžné chůzi zatěžuje i svaly paží a trupu a odlehčuje kolenním a kyčelním kloubům. Při správné technice chůze je rovnoměrně zatíženo až 90% svalů.
Hole na nordic walking se vyrábějí z kvalitních a odolných materiálů, nejčastěji z hliníku a karbonu. Oblíbené jsou zejména karbonové hole nordic walking, které se řadí mezi dražší, avšak velmi spolehlivé a lehké. Za doporučení ale stojí i hliníkové nordic walking hole, které jsou cenově dostupnější a jsou vhodné pro aktivní i rekreační sportovce.

 


Parametrynaše cena 1 089 Kč

skladem

V naší nabídce najdete nordic walking hole FIZAN. Italská firma Fizan se specializuje na výrobu hůlek pro nordic walking, trekingových holí a také lyžařských hůlek již od roku 1947 a za uplynulá léta si právem vydobyla pověst špičkového výrobce holí.V naší nabídce najdete kompletní sortiment nordic walking holí Fizan - a to karbonové i hliníkové hole, jednodílné i teleskopické hůlky.

Jak nastavit správnou délku nordic walking holí? Základní výpočet zní: výška postavy * 0,68 = maximální délka holí. Nejlepší je ale  měřit skutečnou výšku holí k Vaší postavě: když stojíte rovně s patami u sebe, měl by loket svírat úhel 90°. Pokud Vás při chůzi bolí ramena, pak jsou hole příliš dlouhé.

Hole Nordic walking
 nám přinášejí nový rozměr chůze. Je to víc než jen rozpohybování celého těla, úprava držení těla, odlehčení a zvýšení kondice. Bez většího úsilí spalujeme kalorie, chůze má příznivý vliv i na vyrovnání naší psychiky. Potřebujeme jen chuť, správné nordic walking hole (nikoliv trekové) a vhodnou obuv a oblečení.