Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. 

KONTAKTY

Zákaznická linka
tel: +420 724 150 111
info@alfa-sport.cz
Editujte v Nastavení - Přihlašovací údaje

NOVINKY

arr3Novinka - platba kartou v našem eshopu.Vážení zákazníci, připravujeme pro Vás nově platební bránu. Budete tak moci platit bezhotovostně...

ZBOŽÍ V AKCI

naše cena 1 532 Kč
u dodavatele
naše cena 916 Kč
u dodavatele

Tipy a návody » Nastavení batohu Osprey
Nastavení batohu Osprey

Vybíráte batoh Osprey? Na úplném začátku je výběr správné velikosti batohu

Nejste si jisti při výběru správné velikosti batohu Osprey? Stáhněte si zdarma mobilní aplikaci výrobce Osprey PackSizer™, která Vám pomůže určit správnou velikost batohu (pro android i pro ios).
 

Nastavení batohu

Batoh máme doma a teď potřebujeme nastavit všechny prvky batohu tak, aby dokonale seděl na zádech. Není to složité, ale je to nesmírně důležité a podcenit první nastavení batohu se nevyplácí.

Správné nastavení - to je ten rozdíl mezi bolavými rameny a bedry po jednodenním pěším výletu a komfortním měsíčním trekem s batohem na zádech ( ok, připouštím, že komfort je relativní, ale víte, co myslím!). Správně nastavený batoh rozloží váhu rovnoměrně a umožní zatížit nejsilnější svaly v těle a odlehčit ramenům a páteři. Je pouze několik důležitých roků pro správné nastavení batohu - zde jsou ...

Začněte tím, že batoh naplníte. Čím více se bude hmotnost náplně blížit reálnému využití batohu, tím lépe.

1. Nastavení délky trupu

  Většina batohů Osprey je vybavena nastavitelnou délkou trupu pomocí suchého zipu (systém Velcro-style Airspeed backpanel nebo Antigravity webbing adjuster). Oba tyto systémy vám umožní posunout zádový panel nahoru nebo dolů tak, aby dokonale odpovídal délce zad. V této chvíli stačí správnou délku zad odhadnout.

2. Utažení a fixace bederního pásu

  Jakmile sedí batoh pohodlně na zádech, je prvním a nejdůležitějším fixačním bodem bederní pás. Je nezbytné, abyste ho nastavili jako první, protože rozděluje váhu nákladu rovnoměrně mezi nohy vč. nižší bederní části zad oproti slabším místům, jako jsou ramena a paže. Ideální je, aby bederní pás seděl na horní polovině pánevních kostí, protože je to jednak nejpohodlnější, a také tím maximálně odlehčíte ramena a krční páteř.

3. Utažení kompresních a balančních popruhů

  Pásky na ramenních popruzích utáhněte směrem dolů tak, aby ramenní popruhy seděly těsně na ramenou (podobně jako když zašněrujete tkaničky na botách). Popruhy by neměly být velmi těsné v oblasti klíčních kostí, aby nebránily zvedání hrudníku při dýchání.

4. Upravení balančních popruhů

  Balanční pásky, které spojují horní část batohu s ramenními popruhy, musí být přitaženy dopředu tak, aby batoh seděl svisle souběžně se zády. Díky tomu se přenese hmotnost batohu do nižších partií.
Optimální úhel pro přitažení balančních pásků je cca 45°, abyste docílili přesného usazení batohu na zádech.

5. Zapnutí a fixace hrudního popruhu

  A konečně hrudní popruh, který přitahuje ramenní popruhy více na hrudník a mimo oblast obsahující velké množství cév a nervů. V případě, že hrudní popruh utáhnete příliš, může to bránit dýchání, ale pokud ho necháte příliš volný, pak mohou ramenní popruhy přenášet váhu do podpaží a může to skončit až brněním a znecitlivěním prstů!

A je to. S reálně naloženým batohem pak můžete doladit nastavení pomocí těchto jednoduchých kroků. A teď pojďme na to!